Zobrazuji všech 31 výsledků

 • Alexej

  600,00 
  1. Január / 9. Leden – ALEXEJ

  Mužské jméno Alexej je ruské jméno řeckého původu a v překladu znamená „obránce“. Osobním číslem tohoto jména je 8 – Peníze. Jejich oblíbené barvy jsou bílá, zelená, hnědá a stříbrná, ochranná rostlina je heřmánek, ochranným kamenem nefrit. Tito muži patří spíše k ostýchavým lidem. Mají občas obavy ze svého chování a hlavně z úsudku ostatních. Nechají se snadno ovlivnit druhými a neřeknou si svůj názor. Na druhé straně jsou velmi pracovití. Potřebují však spolupracovníky k tomu, aby dosáhli úspěchu.

  Dokáží v práci druhým pomoci a správně je i ohodnotit. Alexejové jsou vždy zaníceni do práce a stále něco řeší, což na ně nemá dobrý vliv. Budou od vás vždy žádat hodně, ale mnoho od nich také dostanete. Alexejové si vždy jdou za svými plány a cíli, a jen velké zklamání je může zpomalit. Tito muži se od malička raději učili smai. Orientují se často na oblast umění.

  Akryl na plátně, 29x29cm. 2023.

 • Andrea

  800,00 
  1. Január – 5. Leden – ANDREA

  Ženské jméno Andrea má řecký původ a dá se přeložit jako „odvážná“. Osobním číslem tohoto jména je 5 – Riziko. Oblíbená barva těchto žen je červená, modrá a bílá, ochranným kamenem je achát. Andrey jsou zajímavé a dobrodružné povahy. Nikdy nikdo přesně neví o co jim jde a jak toho chtějí dosáhnout. Mají však dostatek sil a také schopností.

  Mají nadání získat pro sebe a své blízké potřebné množství prostředků, aby se měli dobře. Bývají někdy skoupé a v mládí jsou často klamány a zneužívány.

  Jakmile se dozví, že je někdo zradil, podvedl, nebo jim byl nevěrný, jednají okamžitě a dokážou se vzpamatovat velmi rychle. Nepotřebují žádný soucit, ani lítost, mají pevné nervy a reálný pohled na svět, ale vždy se snaží hledat v jiných jen to dobré a za to občas zaplatí. Přežít zklamání tedy zvládnou.

  Toto jméno je šťastné a své majitelce přinese postup vpřed, úspěch a také uznání v jakémkoli směru, který si zvolí.

  Akryl na plátně, 29x29cm, 2023.

   

 • Bohuslava

  1 100,00 
  1. Január / 7. Leden – BOHUSLAVA

  Ženské jméno Bohuslava má slovanský původ a jeho význam znamená „Bohu sláva“. Osobním číslem tohoto jména je 9 – Genius. Jejich oblíbené barvy jsou světle zelená, oranžová a modrá, ochranná rostlina je lilie a ochranné kameny pak achát a karneol. Bohuslavy jsou elegantní a něžné ženy, i když to tak někdy nevypadá. Nedávají najevo své slabé stránky, raději působí jako nezranitelné a tvrdé ženy. Rády sní o svém životě.

  Jsou to mocné ženy a nikdy nepotřebují pomoc od druhých. Chtějí všechno udělat samy a nespoléhají se na nikoho jiného.

  Na Bohuslavy by se nemělo tlačit, potřebují určitý čas, aby se do situace dostaly.

  Mají rady upřímné lidi a vyhýbají se společnosti plné lží a přetvářek. Jsou občas pomalé a méně flexibilní, a proto by měly zrychlit tempo i v oblasti zaměstnání.

  Pokud se jim to povede, mají zaručený úspěch. Ve studiu jsou Bohuslavy nestálé. Mají oblíbené dějiny, ale exaktním vědám se vyhýbají.

  Akryl na plátně, 29x29cm, 2023.

 • Sleva!

  Černé srdce 29cm

  590,00 

  Průměr 29cm, akryl na plátně.

 • Sleva!

  Černý trojuhelník

  750,00 

  Trojúhelník v jiném stylu, cca. 20cm, akryl na plátně a navrchu pryskyřice.

 • Dáša

  400,00 
  1. Január / 10. Leden – DÁŠA

  Křestní jméno Dáša má skandinávský původ a v překladu znamená „slavný den“. Osobním číslem tohoto jména je 6 – Něžnost. Jejich oblíbená barva je tmavě zelená, růžová, ochranný kámen je achát. Tyto ženy bývají dost odvážné. Jsou citlivé a něžné, touží po lásce. Dášky rychle dospívají a jejich nic nedělání v mládí rychle přejde. Nenávidí realitu, raději by žily ve světě plném lásky a důvěry. Vždy řeknou co si myslí a jejich odvaha bývá často klamavá. Pokud jsou zklamány nebo mají potíže, nedokážou se dobře uplatnit a brzdí je to v životě. Mají pevnou vůli a jdou si vždy za svým cílem. Pokud se o ně budeme precizně starat a budeme jim oporou, bezvýhradně nám to oplatí a můžeme se na ně spolehnout. Ve studiu jsou ambiciózní, neboť vyhledávají nové znalosti. V práci jsou velmi usilovné, mohou z nich být obchodnice či majitelky restaurace. Jejich zdraví je obvykle dobré, mají spoustu životní energie. Neprospěje jim ponocování a jsou náchylné k nachlazení.

  Akryl na plátně, 29x29cm, 2023.

 • Edita

  2 490,00 

  13. Január / 13. Leden – Edita

  Edita je zajímavým jménem, ​​nejen svou podobou, ale také významem. Žena jménem Edita je bojovnicí a co víc, je bojovnicí za své vlastní štěstí a bohatství. Umí být velmi tvrdá vůči sobě a neumí se spokojit s průměrností. Vyrůstá-li v rodině, která ji nechápe, rychle se osamostatní. Není tedy typickou ženou, která potřebuje pozornost a podporu – ona sama se dokáže prosadit a také uspět. Ztratí-li motivaci, může na nějaký čas upadnout do letargie, ale životní energie a schopnost regenerace ji raz dva dostanou zase do formy. Potřebuje lásku a upřímnost, ale nevyžaduje stálé připomínání a projevování citů. Hodně dává, ale také požaduje. Je vždy za rovnocenné jednání a přímý rozhovor.

  Ovlivňuje ji planeta Venuše. Její ochranné kamene jsou achát a opál. Achát má velmi zajímavou barevnou kombinaci, týká se i tohoto obrazu.

  Akryl na plátně, 29x29cm, 2023.

 • Emil

  1 200,00 
  1. Január / 30. Leden – EMIL

  Mužské jméno Emil má latinský původ a v překladu znamená „horlivý“, „pracovitý“. Osobním číslem tohoto jména je 1 – Vůdce. Ovlivňují je planety Mars a Pluto. Jejich šťastné barvy jsou modrá a růžová. Ochranné rostliny jsou bazalka a puškvorec, ochrannými kameny pak rubín a diamant.

  Tito muži žijí v uzavřeném světě. Jejich myšlenky a city jsou málokomu přístupné. Emilové jsou spíše plaší, a proto potřebují mít někoho u sebe, aby jim pomohl v jejich sebedůvěře. Mají dobrou fantazii a předtuchu, která jim pomáhá při neustálém hledání nových událostí. Pokud nenajdou co hledali, stávají se z nich zatrpklí lidé, kteří myslí pesimisticky. Svého úspěchu dosáhnou tehdy, budou-li mít po boku někoho kdo je bude podporovat v každé situaci. Studium je nikdy nelákalo. Zaměřují se na oblast herectví a publicity. Najdeme však mezi nimi i osamělé cestovatele, kteří odmítají žít v civilizovaném světě. Zdraví mají v pořádku, ale měli by si dávat pozor na žaludek.

  Je to poslední obraz zahrnutý ve výstavě JAN-DEN.

  Akryl na dřevěném panelu 30x30cm, 2023.

 • Sleva!

  Fialová je láska

  9 800,00 

  70×100 cm, Akryl na plátně.

 • Sleva!

  Fishing

  1 950,00 

  50x50cm, Akryl na plátně.

 • Geoprogress

  1 700,00 

  30x40cm, akryl na plátně, 2022.

 • Ilona

  1 600,00 
  1. Január / 20. Leden – ILONA

  Ženské jméno Ilona je moderním jménem s bohatou historií a doslova zářivým významem. Ilona má předpoklady zazářit. Předurčuje ji k tomu význam jména. Ilona je jméno významově příbuzné se jmény Helena, Alena, Elena nebo Jelena. Domácími podobami jsou Ilonka, Ila, Ilka, Ilča, Iluška nebo Iluna.

  Jméno Ilona se využívá v maďarštině, němčině, španělštině nebo polštině. Ilona je jméno jedné z nejpopulárnějších českých zpěvaček Ilony Csákové.

  Jelikož toto jméno nemá svou mužskou podobu, tak jsem se snažil použít barvy, které zapůsobí spíše na ženskou populaci.

  Akryl na plátně, 29x29cm, 2023.

 • Kristína

  800,00 

  16. Január / 16. Leden – Kristína

  Ženské meno Kristína je gréckeho pôvodu a preložené znamená „kresťanka“. Osobným číslom mena Kristina je 2 – Dobrota. Obľúbená farba týchto žien je zelená, pomarančová a biela, ochranné kamene jaspis a nefrit. Ich totemová rastlina je encián. Ženy s týmto menom sú pokojné osoby. Nikdy sa neznepokojujú a konajú vždy s chladnou hlavou. Kristíny sú často obozretné a veľmi sa nezdôverujú iným. Tieto ženy sú veľmi usilovné a vždy si idú za svojim cieľom. Niektoré ale nevedia zúžitkovať všetko, čo sa im ponúka.

  Často sú neisté a to ich brzdí dopracovať sa k úspechu. Kristíny sú pracovité, ale nerady prijímajú zodpovednosť a nevedia sa niekedy dostatočne presadiť a využiť všetky svoje schopnosti. Kristíny odmalička rady študujú a učia sa. Obľubujú filozofiu, ekonómiu, diplomaciu, alebo techniku. Zvyčajne ich zamestnanie celkom pohltí. Čo sa týka ich zdravia, je ideálne, iba v detstve majú Kristíny problémy. Väčšinou sa im prejavujú lymfatické choroby. Mali by si dávať pozor na pravidelnosť v strave a prospejú im časté prechádzky na vzduchu.

  Akryl na plátne, 29x29cm, 2023.

 • Mário

  500,00 
  1. Leden / 19. Leden – MÁRIO

  Mužské jméno Mário má latinský původ a je domácí podobou římského rodového jména Marius, které znamená „muž“. Jejich šťastná barva je modrá. Ochranné rostliny jsou citronovník, modrý hyacint, ochrannými kameny pak achát a granát. Granát má červenou, až bordó barvu, je dárcem životní síly, sexuální energie a vitality. Pomáhá překonávat zábrany. Tito muži rádi dávají najevo jací jsou si jistí a jakou mají odvahu. Mariové vždy musí mít pravdu a poslední slovo. Velmi často je zaplaví nejistota a jistá nesmělost, kterou si vyčítají.

  Akryl na plátně, 24x30cm, 2023.

 • Milena

  600,00 
  1. Január / 24. Leden – MILENA

  Ženské jméno Milena má slovanský původ, vyskytuje se u nás poskromnu a význam jména je „milá, milovaná“. Osobním číslem tohoto jména je 4 – Síla.

  Mileny jsou citlivé osobnosti. Důležité pro ně je, aby si jich lidé všímali a chválili je. Mezi jejich zájmy patří poezie a vše, co se týká módy. Tyto ženy dokáží mít vůči lidem i ironické poznámky. Musí si často uvědomovat co jim chybí v životě a nemají-li věci pohromadě, jsou smutné. Zajímají se o cestování a rády se setkávají a komunikují s novými lidmi. Mileny mají rády svobodu, je třeba chápat jejich lehkomyslnost, aby se mohly věnovat svým blízkým i své kariéře. Ve zdraví by si měly dopřát více odpočinku a spánku. V jídelním lístku by jim neměl chybět česnek. Vhodnou barvou je žlutá, bílá, modrá a hnědozelená.

  Akryl na plátně, 29x29cm, 2023.

 • Sleva!

  Miloš

  2 200,00 
  1. Január / 25. Leden – MILOŠ

  Mužské jméno Miloš má slovanský původ a v překladu znamená „milý“. Osobním číslem tohoto jména je 4 – Síla. Ochranné rostliny jsou třezalka a kopr, ochrannými kameny pak olivín, jantar a granát. Oblíbené barvy těchto oslnivých mužů jsou hnědá, měděná a zlatá. Nejvíce je ovlivňuje planeta Slunce.

  Tito muži působí velmi suverénně a vyrovnaně. Vždy vědí co chtějí a jak toho chtějí dosáhnout. Lidé, se kterými tráví čas velmi dobře znají a nemají problém přijmout od nich iniciativu. Miloši jsou silnými osobnostmi, takže si jdou pevně za svým cílem. Předtím než budou šťastní a úspěšní, musí projít trápením a špatnými zkušenostmi. Jejich budoucnost je kolísavá, jednou jsou nahoře, jednou dole, ale nakonec se dostanou daleko.

  Jejich přesvědčení je silné jako jejich osobnost. Miloši by se měli vyhýbat lžím a přetvářkám, neboť nakonec oni zaplatí za své činy, ale i za druhé. Jejich zdraví je docela dobré, i když příliš pracují a vedou nepravidelný život.

  Akryl na plátně, průměr 40cm, 2023.

 • Sleva!

  Mixed media, 55cm

  2 750,00 

  55x55cm, Akryl na plátně.

  Mix technik, 2023.

 • Nataša

  1 200,00 
  1. Január / 17. Leden – NATAŠA

  Ženské jméno Nataša má ruský původ a v překladu znamená „dítě Vánoc“. Jejich osobním číslem je 3 – Schopnost. Oblíbené barvy těchto žen jsou lahvově zelená, modrá, žlutá a růžová. To jsou také hlavní prvky tohoto obrazu.

  Ochranná rostlina je myší ocásek. Zdá se jim, že jejich způsob života je ten nejlepší a snaží se i jiné nasměrovat stejně. Když se jim to nedaří, jednají pak bezohledně a jsou typem lidí, kteří vám chtějí pomoci třeba i násilím. Proti vaší vůli vás chtějí změnit či zdokonalit, proto mívají málo skutečných přátel. Nataši jsou otevřené, rády pomáhají jiným, ale nikdy ne zadarmo. Vždy chtějí mít ve všem pořádek a jasno, tedy jednají tak, aby měly na jakoukoli činnost dostatek času. Neumí pochopit jiné, pokud si stěžují na chaos a potíže, neboť ony žijí klidně a bez stresu. Natašky jsou vždy odolné vůči různým chorobám.

  Akryl na plátně, 29x29cm, 2023.

 • Obraz bez názvu

  2 900,00 

  40x60cm, akryl na plátně.

 • Obraz bez názvu

  800,00 

  30x40cm, Akryl na plátně, 2021.

 • Sleva!

  Obraz bez názvu

  3 200,00 

  50x60cm, Akryl na plátně.

 • Obraz fialová, bílá, černá. Kruh

  1 790,00 

  Obraz je zalakován.

  Velikost 30cm, plátno.

 • Sleva!

  Pendulum

  690,00 

  Obraz, 24x30cm, vytvořený technikou Pendulum /kyvadlo/, kde plechovka s barvou osciluje kolem vlastní osy.

 • Pravoslav

  1 700,00 
  1. Január / 12. Leden – PRAVOSLAV

  Pravoslav je novější slovanské mužské jméno a jeho význam je „právo sláv“. Jejich oblíbené barvy jsou červená a růžová, ochranné rostliny jsou červená chryzantéma, pampeliška a fialka, ochrannými kameny pak karneol, jaspis a diamant.

  Jeho osobním číslem je 6 – Něžnost, je tedy citlivý a vždy se snaží pomáhat jiným. Od malička je k nim potřeba se chovat jako k dospělým a zodpovědným lidem.

  Pravoslavové jsou buď introvertní nebo extrovertní. Umí zároveň žít stejně dobře ve společnosti jako o samotě, uzavřít se do sebe nebo se plně zapojit do společenského života. Nenávidí, když mu někdo lže nebo ho podrazí, a nedokáže snést zklamání v lidech. Také nesnáší, když musí brzy ráno vstávat nebo tvrdě pracovat.

  Život nemají snadný, často se zříkají i důležitých věcí, jen aby získali alespoň něco ze svých snů. V lásce dokážou být velmi obětaví, umí dobře podpořit přítelkyni, ale pouze v případě, že se jim daří v pracovních záležitostech a jsou dostatečně finančně zabezpečeni, jinak umí být velmi nevrlí a nesnesitelní. Pokud se zamilují, jsou vzornými partnery a také otci.

  Akryl na plátně, 29x29cm, 2023.

 • Slavomír

  1 000,00 
  1. Január / 22. Leden – SLAVOMÍR

  Mužské jméno Slavomír má slovanský původ a význam jména je „slav mír“. Toto jméno má osobní číslo 3 – Schopnost. Tito muži si málo důvěřují a bývají málo objektivní. Ale přesto, když je někdo vede a motivuje, mají prosperující život. Slavomírové jsou bystří lidé a mnohdy vědí o co se jedná. Věří svým schopnostem a tušení. Tito lidé jsou upřímní a ochotni pomoci druhým. Mají dobré nápady, kterých si všimnou mnohdy i neznámí lidé, a proto jsou oblíbení.

  Pokud se vyhne alkoholu a společnosti, která na něj má špatný vliv, dostane se se svými schopnostmi dostatečně daleko.

  Jejich šťastné barvy jsou červená, fialová, modrá a bílá. Ochranné rostliny jsou podběl, kopr a petržel, ochrannými kameny pak tygří oko, topas a achát.

  Akryl na plátně, 29x29cm, 2023.

 • Tamara

  700,00 
  1. Január / 26. Leden – TAMARA

  Ženské jméno Tamara má hebrejský původ a v překladu znamená „datlová palma“. Tamary ovlivňuje planeta Merkur, jejich oblíbené barvy jsou oranžová, zelená, žlutá a bílá, ochranné rostliny jsou čekanka a saturejka, ochrannými kameny pak jaspis, nefrit a safír a totemový živočich je ropucha.

  Osobním číslem tohoto jména je 9 – Genius. Někdy je obtížné vědět, co si tyto ženy myslí. Nikdy nejsou zlomyslné a závistivé. Tamary myslí racionálně a jsou to slušné ženy. Někdy vybuchnou a nedávají najevo své city. Žijí život naplno a hlavně rychle.

  Většinou se chovají a jednají podle určitých zásad, ale pokud je zastihne nějaká obtíž, okamžitě se vše změní. Pokud se budou vyhýbat obavám a strachu, budou dobrými ženami i matkami. Tyto ženy vždy nadšeně studují. Zaměřují se odmalička na filozofii, ekonomii, diplomacii či techniku. Většinu svého času tráví v práci. Životaschopnost mají vcelku dobrou. Jen aby neměly potíže, měly by vynechávat ze své stravy mastná jídla.

  Akryl na plátně, 29x29cm, 2023.

 • Sleva!

  Tři králové

  3 600,00 
  1. Január – 6. Leden – Tři králové

  Tři králové byli první pohané, kteří uvěřili v Ježíše. Za dob Origena se začínají považovat za světce. Jejich počet ani jména nejsou v Bibli zaznamenána. Jejich počet byl stanoven podle tří darů, které jsou uvedeny v Bibli. Později se na křesťanském Západě objevují i ​​jejich jména: Kašpar, Melichar a Baltazar, a začali se označovat za krále.

  Během tohoto svátku se posvěcují domy, přičemž nad dveře kněz píše podle aktuálního roku výraz ve tvaru 20-C+M+B-23 (Christus mansionem benedicat – Kristus ať žehná tento dům).

  Toto se však často chybně vysvětluje jako 20-K+M+B-23 podle počátečních písmen údajných jmen tří králů.

  Tento obraz – triptych by měl do vašeho domu přinést klid. Podobně jako Tři králové.

  Akryl na plátně, 20x50cm (3x), 2023.

 • Sleva!

  UAE – The Flag / Vlajka Emirátů

  7 900,00 

  Akryl na plátně.

  2021

 • Sleva!

  Vladislav

  2 800,00 
  1. Január / 18. Leden – VLADISLAV

  Mužské jméno Vladislav má slovanský původ a v překladu znamená „slavící vládu“. Je tvrdohlavý, nikdy nedá klid svému osudu, snaží se jej změnit a upravit. Bojuje a nevzdává se, nikdy nevíte, co udělá dřív a jak se zachová.

  Je velmi sobecký a všechno si dvakrát promyslí, jen aby se vyhnul zbytečnému plýtvání svým časem. Bývá náladový a také v citech se mění jako dubnové počasí. Chvíli jste jeho oblíbencem, pak ne, jednou vám podá pomocnou ruku a za chvíli vás nechá potopit se.

  I když bývá málo chápavý, někdy ve středu jeho života ho potká událost, která změní jeho názory na svět a začne jednat jinak, lidštěji a soucitněji. Ovlivňuje jej planeta Mars, obraz je proto laděn do oranžové barvy. Jeho ochranné kameny jsou diamant a jaspis. Jaspis má barvu tmavě oranžovou až červenou, a proto je to i na tomto obraze vidět.

  Akryl na plátně, průměr 40cm, 2023.

 • Sleva!

  Ying-Yang: Černá s bílou

  9 000,00 

  Akryl na plátně, dutch pour – fluid art.

  50x100cm

 • Zdenko

  600,00 
  1. Január / 23. Leden – ZDENKO

  Mužské jméno Zdenko má český původ a ve volném překladu zní jako „zde slavný“, „oslavující dílo““. Jeho osobním číslem je 3 – Schopnost. Vhodná barva je oranžová a modrá. Ochranné rostliny jsou čekanka, fenykl, ochrannými kameny pak jaspis a nefrit. Zdenkové jsou zodpovědní a přesní, vše do čeho se pustí se snaží udělat správně, bezvadně a dotáhnout do konce.

  Když mu chce někdo pomoci, neodolá nabídce. Tyto muže lze rychle ovlivnit a jsou dost citliví. Jejich nálady jsou střídavé, někdy chtějí žít o samotě, jindy by chtěli být obklopeni blízkými. V životě mají dost příležitostí, ale svou obezřetností to dokáží rychle ztratit, proto často dokážou být nestabilní a podléhají depresím. Přátele si rychle získají, ale nejbližší jim je rodina. Lidem ve své blízkosti nedůvěřuje, ale pro rodinu udělá všechno. Planeta Merkur.

  Akryl na plátně, 29x29cm, 2023.