MG 1503
VegArtFest 98

Ahoj, jmenuji se Dávid!

Nikdy není pozdě na to začít si plnit svoje sny. Zní to jako klišé, ale moje kariérní cesta je důkazem toho, že i otřepané fráze se mohou proměnit v realitu. 

I když mám za sebou dlouhou kariéru v logistice, postupně jsem začal zjišťovat, že mě baví barvení. A tak se dnes věnuji pod uměleckým pseudonymem dawidush barvení podtácků, obrazů, hodin a dalších funkčních věcí. 

Narodil jsem se v roce 1987 a kromě života v Česku a na Slovensku jsem 8 let strávil v Německu. Poslední dva roky jsem se ale usídlil v Praze. K umění, konkrétně k fluid artu, jsem se dostal během covidu, kdy jsem začal barvit tyč na balkoně, a pak jsem celou ložnici předělal na studio. Zjistil jsem totiž, že mě barvení věcí zkrátka baví. 

Skloubení barev a lásky k abstraktnímu umění se snažím implementovat i do své tvorby. Ve výrazných barvách a rozličných strukturách rád poskytuji zákazníkům prostor pro jejich představivost. Na abstraktním umění je totiž podle mě krásné především to, že v něm každý vidí něco jiného a dialogy o něm přináší různé úhly pohledu. 

K mému současnému působení vedla dlouhá cesta. Narodil jsem se na Slovensku a měl jsem typické dětství na sídlišti. Po gymnáziu jsem přemýšlel, jakým směrem se vydat. Po prvním semestru na vysoké jsem ale se školou seknul. 

Udělal jsem si proto řidičský průkaz skupiny C a v nákladním autě jsem procestoval téměř celou Evropu. I když jsem si našel i trochu času na to, abych v místech, které jsem navštívil, prolezl muzea a prozkoumal všelijaká zákoutí plná pouličních graffiti a streetartu, postupem času jsem ale začal pociťovat, že jsem z dlouhých cest vyčerpaný a potřebuji změnu a odjel jsem pracovat do Německa.

Pracoval jsem stále jako řidič nákladního auta a také jsem jezdil Uberem. V době covidu jsem měl ale víc času na domácí práce a tak jsem se jednou rozhodl, že přemaluju tyč z balkonu na žlutočernou. A najednou jsem si uvědomil,že mě vlastně baví tvořit a natírat věci barvou.

Dnes vytvářím různé buňkové struktury, pracuji s akrylovými i MICA barvami v prášku, které jsou vyvinuté přímo pro fluid art. Testuji ale, co se všechno dá dělat a neustále se učím. Své umění přizpůsobuji i potřebám zákazníků a tak za chodu zkouším,jak barvy reagují na různé materiály a povrchy.

Kreativitě se meze nekladou. A já vám tak rád nabarvím cokoliv, co si budete přát.